W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
Godz.: 8.30, 10.00 (w Starkowie), 11.30, 

W DNI POWSZEDNIE:

Godz.: 17.00 (od września do marca)

Godz.: 18.00 (od kwietnia do sierpnia)

SPOWIEDŹ:
15 minut przed Mszą Św.

WTOREK I CZWARTEK: 18.30 - 19.15
SOBOTA: 12.00 - 13.00

Adres:
Stara Łomnica 65
57-521 Gorzanów
tel. +48 74 812 10 35

e-mail:

1 sierpnia 2023

I sobota miesiąca - Dzień Matki - przyjdź!!!

"Nie traćcie nadziei. Lecz zwycięstwo jeśli przyjdzie - będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny. W tej walce, która się toczy między gromadą szatanów i Chrystusem, tych, którzy wierzą, że są wezwani, odwoła do nieba i będzie, jak chce sam Bóg. Walczcie z ufnością. Pod opieką błogosławionej Maryi Dziewicy pracujcie... Zwycięstwo wasze jest pewne. Niepokalana dopomoże wam do zwycięstwa" – te słowa w przeddzień swojej śmierci, późnym wieczorem wypowiedział wielki mąż stanu i kochający bardzo Polskę kardynał Hlond i w ten sposób dodawał otuchy swoim najbliższym współpracownikom, aby nie upadali na duchu w tym trudnym czasie terroru komunistycznego, w którym im przyszło żyć i służyć w Chrystusowym Kościele tak bardzo atakowanym przez zło.

To właśnie ten niezłomny człowiek - Kardynał August Hlond „doprowadził”, że w duchu orędzia fatimskiego, 8 września 1946 r. on wraz z całym Episkopatem w obecności miliona Polaków, na Jasnej Górze, dokonał aktu poświęcenia całej Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. W ten sposób Polska stała się pierwszym krajem, po Portugalii, który tego aktu dokonał zgodnie z prośbą wypowiedzianą przez Matkę Bożą w Fatimie. Poprzez poświęcenie Niepokalanemu Sercu Maryi Polska weszła na fatimską drogę zawierzenia Maryi i wypełniania Jej próśb. Tak rozpoczęła się wyjątkowa droga Kościoła w Polsce, który jako jedyny w krajach komunistycznych zdołał zachować wyjątkowo duży obszar wolności i niezależności w tych tak trudnych czasach.

Zrobił to, bo był przekonany, że jedną z najważniejszych potrzeb Kościoła jest obrona przed tym uosobionym złem, którym jest szatan, a Matka Boża, jest największą nieprzyjaciółką, jaką Bóg przeciwstawił szatanowi.

Zbliża się następna pierwsza sobota miesiąca – 05 sierpnia. Przybądź ponownie do Jej Sanktuarium w Polanicy, aby z Maryją stanąć pod krzyżem i aby przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. wynagradzającej w Pierwszą Sobotę miesiąca, na którą zaprasza sama Maryja nasza Ukochana Matka, która tak bardzo się troszczy o Polskę. Sierpień to miesiąc tak trudnych spraw, które się wydarzyły w historii Polski. Ale jest to również miesiąc tak bardzo poświęcony Maryi.

Dlatego On zaprasza nas aby być z Jezusem i z Jej Niepokalanego Serca „wyciągać” kolce naszych grzechów, win i bluźnierstw – naszych własnych i tych którzy tego nie chcą czynić, a obrażają naszą Matkę…

Zapraszamy serdecznie – początek godzina 18.00 – przybądź Matka nasza czeka i na Ciebie … i będzie ci wdzięczna za ten gest miłości, gdy staniesz kiedyś przed swoim Sędzią …

 

Sanktuarium MB Fatimskiej; Polanica Zdrój; ul. Reymonta 1

Sercanie Biali


Zdjęcia

Stara Łomnica z lotu ptaka

Uroczystość św. Damiana

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
112 0.066182851791382