W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
Godz.: 8.30, 10.00 (w Starkowie), 11.30, 

W DNI POWSZEDNIE:

Godz.: 17.00 (od września do marca)

Godz.: 18.00 (od kwietnia do sierpnia)

SPOWIEDŹ:
15 minut przed Mszą Św.

WTOREK I CZWARTEK: 18.30 - 19.15
SOBOTA: 12.00 - 13.00

Adres:
Stara Łomnica 65
57-521 Gorzanów
tel. +48 74 812 10 35

e-mail:

23 lipca 2023

Przybądźmy na pielgrzymkę do Matki !!!

W sobotę 19 sierpnia 2023 roku zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju, ul. Reymonta 1. Maryja w Fatimie objawiła się na drzewie dębu, a nawiązując do historii klasztoru, który do 1927 roku był zajazdem myśliwskim – z tej okazji będzie to piknik Darz Bór. To zaproszenie kierujemy do ludzi lasu (myśliwych i leśników), ale zapraszamy również Koła Gospodyń Wiejskich i rodziny, a także pszczelarzy i innych. Niech czują się zaproszeni do Matki wszyscy, którzy są związani z górami i lasem naszej pięknej okolicy, w której położone jest Sanktuarium. Piknik będzie miał charakter rodzinny. Rozpocznie go Msza św. o godz. 13.00 z z oprawą sygnalistów, a po Mszy rodzinna zabawa z kuchnią myśliwską i regionalną związaną z lasami. Dlatego zapraszamy koła myśliwskie, prosząc ich o przyżądzenie pysznej dziczyzny oraz Koła Gospodyń Wiejskich, które niech przygotują smakowite dania kuchni regionalnej aby ugościć przybyłych pielgrzymów. Niezwykle dobry i zdrowy jest miód z Kotliny Kłodzkiej - dlatego zapraszamy również pszczelarzy. 

Jak wiemy Maryja objawiała się dzieciom w Fatimie od maja do października każdego 13 dnia miesiąca - wyjątek stanowi sierpień. Ponieważ Dzieci Fatimskie były podstępnie "porwane" przez masońskiego burmistrza Ourum i więzione oraz przesłuchiwane, dlatego Maryja objawiła im się 19 sierpnia 1917, gdy zostały wypuszczone ze szczególnego więzienia. 

Bardzo serdecznie zapraszamy do Matki - Sercanie Biali


Zdjęcia

Stara Łomnica z lotu ptaka

Uroczystość św. Damiana

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
112 0.05152702331543