W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
Godz.: 8.30, 10.00 (w Starkowie), 11.30, 

W DNI POWSZEDNIE:

Godz.: 17.00 (od września do marca)

Godz.: 18.00 (od kwietnia do sierpnia)

SPOWIEDŹ:
15 minut przed Mszą Św.

WTOREK I CZWARTEK: 18.30 - 19.15
SOBOTA: 12.00 - 13.00

Adres:
Stara Łomnica 65
57-521 Gorzanów
tel. +48 74 812 10 35

e-mail:

8 lipca 2023

Pielgrzymka i piknik rodzinny "Darz Bór"

Drodzy Czciciele Matki Bożej Fatimskiej, 

z radością informujemy, a jednocześnie zapraszamy, na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju (ul. Reymonta 1) w dniu 19 sierpnia 2023 r., czyli w dniu objawienia Maryi w Fatimie w sierpniu 1917 roku. O godzinie 13.00 będzie celebrowana Msza św., a po Mszy św. rodzinny piknik „Darz Bór” na błoniach wokół Sanktuarium. Ten szczególny dzień Sanktuarium organizuje z Miastem i Gminą Polanica Zdrój. 

Sanktuarium i klasztor Sercanów Białych jest położony w pięknym otoczeniu gór i lasów Kotliny Kłodzkiej, na obrzeżach Polanicy Zdrój. Wcześniej znajdował się tu Zajazd Myśliwski, dlatego nawiązując do objawień Matki Bożej na drzewie dębu, pragniemy pielgrzymkę połączyć z piknikiem rodzinnym „Darz Bór” promującym dary lasów, różnych produktów oraz kuchni myśliwskiej i regionalnej. Zorganizowane zostaną pokazy i konkursy kulinarne myśliwych oraz kół gospodyń wiejskich, zabawy, stoiska z regionalnymi produktami, na które zapraszamy serdecznie różne środowiska.

Wydarzenie będzie też okazją do integracji środowisk myśliwych i leśników oraz zaznajomienia się z rolą i edukacją w zakresie działalności m.in. Lasów Państwowych. Pragniemy - jako organizatorzy - aby wydarzenie stanowiło preludium przygotowań do obchodów 100-lecia Lasów Państwowych oraz 100. rocznicy PZŁ.

Serdecznie zapraszamy różne grupy do włączenia się w organizację i współtworzenie tego pięknego dnia.

 

o. Zdzisław Świniarski SSCC – kustosz

e-mail: zdzineksscc@hotmail.com


Zdjęcia

Stara Łomnica z lotu ptaka

Uroczystość św. Damiana

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
110 0.051515102386475