W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
Godz.: 8.30, 10.00 (w Starkowie), 11.30, 

W DNI POWSZEDNIE:

Godz.: 17.00 (od września do marca)

Godz.: 18.00 (od kwietnia do sierpnia)

SPOWIEDŹ:
15 minut przed Mszą Św.

WTOREK I CZWARTEK: 18.30 - 19.15
SOBOTA: 12.00 - 13.00

Adres:
Stara Łomnica 65
57-521 Gorzanów
tel. +48 74 812 10 35

e-mail:

30 stycznia 2023

Świątynie i ołtarze będą plądrowane!!!

„Świątynie i ołtarze będą plądrowane. Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis, a szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu.” – Te przejmujące słowa, które dzisiaj się wypełniają w otaczającym nas świecie, wypowiedziała Matka Boża w Akicie dnia 13 października 1973 roku podczas swoich Objawień, które zostały zatwierdzone przez Kościół.  

Widzimy dzisiaj co się wokół nas dzieje – próby podpaleń kościołów we Francji, o których czytamy w prasie, a i u nas w naszej Ojczyźnie gdzie jest ochrzczonych ponad 90 % w Kościele Katolickim coraz więcej aktów profanacji miejsc kultu. W ostatnich dniach słyszeliśmy o profanacji kościoła w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach k. Poznania. Tak Maryi „odpłacamy się” za Jej matczyną miłość.    

 W Akita Maryja kieruję do nas swoje macierzyńskie wezwanie do przemiany naszego życia: „Jeżeli ludzie nie zaczną pokutować i nie poprawią się, Ojciec ześle na ludzkość straszliwą karę. Będzie to kara większa niż potop, nieporównywalna z niczym, co widział świat. Ogień spadnie z nieba i unicestwi większą część ludzkości, dobrych na równi ze złymi, nie oszczędzając ani kapłanów, ani wiernych. Ci, co ocaleją, będą czuć się tak samotni, że będą zazdrościć umarłym”. 

Tak, to są bardzo niepokojące słowa, ale Maryja podaje również „lekarstwo” na tę trudną sytuację na świecie: „Jedyną bronią, jaka wam pozostanie, to Różaniec i Znak pozostawiony przez mego Syna. Codziennie odmawiajcie Różańcowe modlitwy. Na Różańcu módlcie się za papieża, biskupów i kapłanów. Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom”. 

Widzimy zatem, że ten trudny czas dla Kościoła przepowiedziała nasza Matka i ostrzega: „Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci. Diabeł będzie występował szczególnie przeciwko duszom poświęconym Bogu. Powodem mego smutku jest myśl o zatraceniu tak wielu dusz.” 

I ponownie nas ostrzega jako zatroskana Matka: „Jeśli grzechy będą coraz liczniejsze i poważniejsze, nie będzie już dla nich przebaczenia.” 

I prosi nas: ”Odmawiaj jak najczęściej Różaniec. Tylko Ja jedna wciąż mogę ocalić was przed zbliżającym się nieszczęściem.” 

I tak jak w Fatimie zapewnia każdego i każdą z nas: „Ci, którzy mi zaufają, zostaną ocaleni". 

Dlatego zapraszamy w imieniu Maryi do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju (GPS ul. Graniczna 1) na I sobotę 4 lutego – początek godz. 18.00.  

Gromadźmy się przy Matce, aby z Jej Niepokalanego Serca wyrywać kolce naszych grzechów i przepraszać Ją za wszelkie bluźnierstwa, które czynią Jej dzieci.  

Ojcowie Sercanie Biali. 

 


Zdjęcia

Stara Łomnica z lotu ptaka

Uroczystość św. Damiana

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
112 0.075788974761963